ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14929163
*
nr 1492 9163
Spegel
barockstil, 55x44 cm
Utrop:
800 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 september 2022
kl 20:51:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/9 19:07:25
1
900 kr
26/9 08:01:51
2
600 kr
26/9 08:01:51
1
700 kr (Budbetjänt)
26/9 08:02:00
2
800 kr
26/9 08:02:00
1
900 kr (Budbetjänt)
26/9 20:05:18
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barock barock-stil barockstil spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:02
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:54
-
3079 Spegel
1960-tal, Teak, 118x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:37
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:14
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1492 9163
Spegel
barockstil, 55x44 cm
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 september 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/9 19:07:25 | 1 | 900 kr |
26/9 08:01:51 | 2 | 600 kr |
26/9 08:01:51 | 1 | 700 kr (Budbetjänt) |
26/9 08:02:00 | 2 | 800 kr |
26/9 08:02:00 | 1 | 900 kr (Budbetjänt) |
26/9 20:05:18 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barock barock-stil barockstil spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:02 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:54 -
3079 Spegel
1960-tal, Teak, 118x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:37 -
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:14